25 Temmuz 2014 Cuma Saat 09:45
 SİTE ANKET
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bu benim eserim”
21 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 13:05
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim 6.7.8. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje yarışmasında Azmi Ertuğrul İlköğretim Okulu Türkiye birincisi oldu.

HABER MERKEZİ

 

PURSAKLAR–2005-2006 Eğitim Öğretim yılından itibaren başlayan Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim 6.7.8. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje yarışmasında Azmi Ertuğrul İlköğretim Okulu Türkiye birincisi oldu.

Türkiye genelinde 63 bin 217 proje başvurusunun yapıldığı, Ankara bölgesinden (Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak ) 6 bin 221 projenin katıldığı yarışmada 3 projemiz son 112 proje içerisinde yarıştı.

Hakan Akbıyık İlköğretim Okulu öğrencilerinden Sırma Özcan ve danışman öğretmeni Nuray Saylan “Sırmanın Merdiveni” ile Azmi Ertuğrul İlköğretim Okulu öğrencilerinden Özdenur Kaplan ve danışman öğretmeni Şehri Akpınar “İçim Dışım Birdir Benim” ile yine Azmi Ertuğrul İlköğretim Okulu’ndan Yahya Hilal ve Furkan Kuzu ve danışman öğretmeni Şehri Akpınar ile bölge sergisinde Pursaklar’ı başarı ile temsil ettiler. Azmi Ertuğrul İlköğretim Okulu’ndan Yahya Hilal ve Furkan Kuzu ve danışman öğretmeni Şehri Akpınar katıldıkları proje ile Türkiye Finaline kalan ve hepsi birinci sayılan ilk 50 proje arasına katılma başarısı göstererek Türkiye Birincisi oldu.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü – Proje Koordinasyon Ekibi, Şube Müdürü Salih Kahraman yönetiminde Nuran Şahinbaş, İsmail Karataş, Yasemin Yurtal ve bölüm memuru Hasan Kürşat Yılmaz’ dan oluşmakta ve başta uluslar arası projeler olmak üzere, ulusal projeleri desteklemekte ve yürütmektedir. Proje çalışmalarında, geçen sene toplam 39 proje ile katılan okullarımız, bu eğitim öğretim yılında (2010-2011) Pursaklar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü - Proje Koordinasyon Ekibi'ndeki yeni değişimin etkisiyle de yükselişe geçerek toplam 133 proje ile Pursaklar'ı Türkiye genelinde temsil etmiştir.

Aşağıdaki tabloda bu projelerde emeği geçen tüm öğretmenlerimiz, başvuru sayıları ve ilde onaylanan proje sayıları yer almaktadır

  
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
 YAZARLAR
M. KEMAL PİLAVOĞLU
HAZRETİ ALİ DİYOR Kİ
KENAN ERGEN
MERİN
Gülşah GÜÇYETMEZ
529 Avrupalı olsaydı?
TAMER KARAHAN
GAMZELER…
MEHMET AKİF DUMAN
RİYA
Murat BÜYÜKÇELEBİ
Mal canın yongasıdır